Nationaal Park Zuid-Kennemerland

Midden in de Randstad, tussen IJmuiden, Haarlem en Zandvoort aan Zee ligt het Nationaal Park Zuid-Kennemerland, één van de 20 Nationale Parken in Nederland. Dit 3800 hectare weids duingebied bevat jonge kalkrijke duinen, brede stranden en fraaie binnenduinbossen. Aan cultuurhistorie ontbreekt het ook niet, met eeuwenoude landgoederen en buitenplaatsen, het oude zeedorpenlandschap en sporen uit de Tweede Wereldoorlog. Het NPZK heeft een grote afwisseling aan landschap en bevat zeldzame flora en fauna. Zo zijn hier bijzondere vogels, vlinders en duinplanten te vinden. Ook kun je konijnen, reeën, damherten en zelfs grote grazers als Konikpaarden en -pony’s, Schotse Hooglanders en wisenten tegenkomen. Bezoekerscentrum De Kennemerduinen geeft informatie over dieren en planten die leven in het NPZK. Het bezoekerscentrum is gelegen aan de Zeeweg nummer 12 in Overveen, bij ingang Koevlak.

De toegang tot dit gebied is gratis en er zijn gemarkeerde routes waar je kunt wandelen en/of fietsen. Honden zijn alleen toegestaan bij ingang Wurmenveld en langs het Visserspad.