Keizerin Sissi in Zandvoort

Omstreeks mei 1884 reisde de Keizerin van Oostenrijk-Hongarije (ook wel keizerin Sissi genaamd), streng incognito onder de naam Gravin van Hohenembs, af naar Amsterdam om daar de beroemde medicus J.G. Mezger te bezoeken in verband met haar kwalen, onder andere ischias. Op 9 mei 1884 bezocht zij met haar dochter Valerie en gevolg het strand van Zandvoort voor een lange wandeling. Het diner die avond werd genuttigd in het Hotel Von Kaufmann en tevens verbleef zij in het genoemde hotel vanaf 18 mei tot en met 10 juni. Een jaar later keerde zij weer terug met haar gevolg om in een, voor die tijd luxueuze, villa van Dhr. Ricard aan de Noord Boulevard te verblijven. Van daaruit maakte zij uitstapjes met het stoomschip Sante Cecilia en op gezette tijden bezocht zij Dr. Mezger in Amsterdam. Eind maart dat jaar verliet zij het vissersdorp om er niet meer terug te keren. Het dorp is keizerin Sissi nog niet vergeten en ter herinnering aan haar bezoeken is er een borstbeeld van haar geplaatst op de Boulevard Barnaart en heeft zij een tegel op de Walk of Fame in het centrum van Zandvoort.